Today is Wednesday, 29 July 2015
św. Marty wspomn. obow.
Lection:
1 J 4, 7-16; J 11, 19-27; albo Łk 10, 38-42

Parish Announcement


XVII Niedziela Zwykła Ogłoszenia parafialne


XVII Niedziela Zwykła
Dzisiaj (29.07.2015r.)
 • Dzieci zapraszamy do udziału w filipińskich wakacjach.

  • W najbliższą środę udamy się autobusem do Gniezna. Zwiedzimy Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz Katedrę Gnieźnieńską. Zbiórka dzieci przy kościele o godz. 10.00. Planowany powrót po godz. 15.00.

    

  • Karty zgłoszeniowe w zakrystii i w Internecie. Wypełnione karty (kto nie oddał wcześniej) prosimy do wtorku wieczora przynieść do zakrystii bądź biura parafialnego. (Karta kwalifikacyjna, Oświadczenie rodziców )
  • Serdecznie dziękujemy! - w imieniu dzieci, które korzystają z wakacji filipińskich za ofiary składane do skarbony św. Antoniego.
 • W środę o godz. 18.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podziękowania, prośby i ofiary na Mszę św. nowennową składamy przy obrazie Matki Bożej.

Ogłoszenia parafialne na następne dni

01.08.2015, Saturday
 • W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca

  • Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryigodz. 7.00
  • Nabożeństwo różańcowegodz. 18.00
 • Od soboty godz. 12.00 do niedzieli godz. 24.00 we wszystkich kościołach parafialnych można dostąpić dla siebie lub dla zmarłego jeden raz odpustu zupełnego Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie tegoż kościoła z równoczesnym zmówieniem Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

02.08.2015, Sunday
 • W niedzielę będzie kwesta na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny w Poznaniu i Szkoły Katolickie

17.08.2015, Monday
 • Młodzież w wieku od lat 14 do 25 zapraszamy na rekolekcje w górach w dniach 17- 23 sierpnia br. Cena rekolekcji 180 . Zapisy i informacje u ks. Tomasza Błaszczyka C.Or.

24.08.2015, Monday
 • W terminie 24-28 sierpnia odbędą się półkolonie dla dzieci w wieku szkoły podstawowej a 29 sierpnia turniej piłkarski z festynem dla dzieci. W zakrystii do odebrania karty zgłoszenia dziecka na półkolonie oraz drużyn piłkarskich na turniej. Ilość miejsc na półkolonie ograniczona. Program półkolonii dostępny będzie od następnej niedzieli.

  • Młodzież z klas gimnazjalnych, licealnych i starszą prosimy o pomoc w przeprowadzeniu półkolonii. Spotkanie organizacyjne w piątek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy
  • Organizujemy zbiórkę przyborów szkolnych na nagrody dla dzieci, które będą brały udział w konkursach w czasie festynu oraz przygotujemy z nich wyprawki szkolne dla dzieci korzystających z naszej świetlicy parafialnej. Przybory w postaci: zeszytów, długopisów, kredek, ołówków, linijek, flamastrów, itd. można pozostawić w koszu w kaplicy so. Filipa lub przynieść do zakrystii. Za za wszelka pomoc już dziś dziękujemy.
  • Informacji na temat Półkolonii oraz Turnieju z Festynem udział ks. Grzegorz.
29.08.2015, Saturday
15.05.2016, Sunday
 • I Komunia Św. będzie 15 maja 2016r. o godz. 11.30


Pozostałe ogłoszenia parafialne
 • Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Mszy św. z okazji 500-lecia urodzin św. Filipa. Stolica Apostolska wyraziła zgodę, aby na czas trwania Jubileuszu w kościołach pozostających pod duszpasterską opieką Księży Filipinów można uzyskać odpust zupełny. Warunki nawiedzenie kościoła, przyjęcie Komunii w stanie łaski uświęcającej i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca śwOdpust można zyskać również w naszym kościele

 • Organizujemy następujące wyjazdy autokarowe:

  • do Grecji od 11 do 22 września br.
  • do Częstochowy od 27 do 28 września br.

  Zapisy u ks. Mariana Kary C.Or. tel. kom. 601893094

 • Biuro Parafialne w lipcu i sierpniu jest czynne:

  • we wtorki od godz. 9.00 do 10.00 i 16.00 do 17.00.
  • w soboty od godz. 9.00 do 10.00
 • Biblioteka parafialna będzie nieczynna w lipcu i sierpniu.

 • Na stoliku pod chórem polecamy prasę katolicką.

 • KOMISARIAT POLICJI

  POZNAŃ - WILDA  W POZNANIU

  Wydział Prewencji

  61-504  Poznań ul. Chłapowskiego 12 

                                 

  DYŻURNY tel./faks: 618412511, 618414030

   

                                                                                   

   

                         

  POLICJA OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI!!!

   

   

              Funkcjonariusze Komisariatu Policji PoznańWilda ostrzegają przed  osobami podającymi się za naszych krewnych, pracowników administracji, służby zdrowia, funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i innych służb. Pod pozorem niepowtarzalnej okazji lub nagłego nieszczęścia oszuści np. wypadku komunikacyjnego, zwracają się do nas o natychmiastową pomoc finansową.

   

  POLICJA APELUJE O ROZWAGĘ!!!

   

              W celu realnego zwalczania oszustw i wyłudzeń, przekazujemy modelowy sposób działania sprawcy przestępstwa na w/w metody. Najpierw otrzymujemy telefon od kobiety, która podaje się za naszego krewnego. Po chwili otrzymujemy kolejny telefon od mężczyzny podającego się za agenta CBŚ, który informuje nas, że dzwoniąca wcześniej kobieta to oszustka i chce nas okraść, a jedynym sposobem ochrony naszych oszczędności np. zdeponowanych w banku jest ich przekazanie do policyjnego depozytu. Wypłacone pieniądze z banku przekazujemy agentowi CBŚ i w tym momencie zostajemy oszukani. Bardzo istotnym jest, że w podobnych sytuacjach oszuści nie pozwalają przerwać rozmowy telefonicznej i prowadzą również podczas wizyt w placówkach bankowych.

              W trosce o Państwa bezpieczeństwo, poniżej przygotowaliśmy kilka porad prewencyjnych, które uchronią nas przed oszustami.

   

  PAMIĘTAJ!!!

   

  1.      FUNKCJONARIUSZE POLICJI NIGDY NIE PRZYJMUJĄ PIENIĘDZY ANI ŻADNYCH INNYCH KOSZTOWNOŚCI !!!

  2.      Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz.

  3.      Nigdy nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół potrzebujących pieniędzy. Wszystkie telefoniczne prośby, w tym z zagranicy
  o pomoc, grożą utratą pieniędzy.

  4.      Zawsze potwierdzaj „prośbę o pomoc”, kontaktując się osobiście: wykonaj telefon lub skontaktuj się bezpośrednio.

  5.      Zawsze proś o legitymację służbową, osób podających się za funkcjonariuszy służb, pracowników administracji itp.

  6.      Gdy ktoś dzwoni w sprawie przekazania pieniędzy funkcjonariuszom policji lub innym służbom to fakt zaistnienia przestępstwa, koniecznie jak najszybciej przekaż POLICJI ( tel. nr 997 lub 112).

 • Parafialny Zespół CARITAS dyżuruje w kościele (wejście od ul. Krzywickiego) w czwartki od godz. 17.00 do 18.00.
polski  english  deutsch  française Dodaj stronę do ulubionych! 
filipini Gazeta parafialna - 'Rodzina Parafialna'
 

Copyright 2003-2011 © Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri i parafia pw. NMP Matki Kościoła - Poznań-Świerczewo
statystyka Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Kalendarz
Czytania
Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri - Poznań
Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri - Poznań - Świerczewo