Today is Monday, 6 July 2015
bł. Marii Teresy Ledóchowskiej wspomn. obow.
Lection:
Rdz 28, 10-22a; Mt 9, 18-26

Parish Announcement


XIII Niedziela Zwykła Ogłoszenia parafialne


XIII Niedziela Zwykła
Dzisiaj (06.07.2015r.)
 • Poznańska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy wyrusza z Katedry jutro w poniedziałek. Szczegóły na plakatach.
Ogłoszenia parafialne na następne dni

08.07.2015, Wednesday
 • W środę o godz. 18.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby nowennowe składamy przy obrazie Matki Bożej.
 • Podczas tegorocznych wakacji letnich dzieci zapraszamy do udziału w filipińskich środach. W najbliższą środę udamy się w pielgrzymce do Żabikowa do bł. Edmunda Bojanowskiego. Zbiórka dzieci przy kościele o godz. 10.00. Planowany powrót około godz. 14.00.
  • Rodziców prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej dla dziecka i przekazanie do parafii. Karty zgłoszeniowe są w zakrystii. (Karta kwalifikacyjna, Oświadczenie rodziców )
  • Plany wakacyjne podajemy w przedsionku i na naszej stronie w Internecie.

  Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać! za wspieranie "wakacji filipińskich" swoimi modlitwami, zaangażowaniem i ofiarami do Św. Antoniego.

12.07.2015, Sunday
 • W niedzielę – drugą miesiąca - będziemy modlić się w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszego kościoła i Kongregacji.
13.07.2015, Monday
18.07.2015, Saturday
 • Z okazji 500. rocznicy urodzin św. Filipa Neri organizujemy pielgrzymkę autokarową do Włoch od 18 do 28 lipca 2015r. Odwiedzimy: Florencję, Rzym, Watykan, Monte Cassino, Asyż i inne miejsca. Szczegóły w przedsionku kościoła i na naszej stronie w Internecie. Zapisy u ks. Mariana Kary C.Or

21.07.2015, Tuesday
 • W minionym tygodniu, w środę 1 lipca br. zawiesiliśmy nad ołtarzem HERB FILIPIŃSKI. Został on wykonany ze szkła mozaikowego Orsoni przez Agnieszkę i Tomasza Zawal. W ten sposób pieczętujemy dzieło mozaiki MATER ECCLESIAE i przypominamy, że w tym roku obchodzimy 500 lecie urodzin Św. Filipa Neri. Uroczystość poświęcenia odbędzie się 21 lipca br. (dokładnie w dniu urodzin św. Filipa). Naszej modlitwie będzie przewodniczył ksiądz biskup Grzegorz Balcerek.
17.08.2015, Monday
 • Młodzież w wieku od lat 14 do 25 zapraszamy na rekolekcje w górach w dniach 17- 23 sierpnia br. Cena rekolekcji 180 . Zapisy i informacje u ks. Tomasza Błaszczyka C.Or.

29.08.2015, Saturday
15.05.2016, Sunday
 • I Komunia Św. będzie 15 maja 2016r. o godz. 11.30


Pozostałe ogłoszenia parafialne
 • Biuro Parafialne w lipcu i sierpniu jest czynne:

  • we wtorki od godz. 9.00 do 10.00 i 16.00 do 17.00.
  • w soboty od godz. 9.00 do 10.00
 • Biblioteka parafialna będzie nieczynna w lipcu i sierpniu.

 • Na stoliku pod chórem polecamy prasę katolicką.

 • KOMISARIAT POLICJI

  POZNAŃ - WILDA  W POZNANIU

  Wydział Prewencji

  61-504  Poznań ul. Chłapowskiego 12 

                                 

  DYŻURNY tel./faks: 618412511, 618414030

   

                                                                                   

   

                         

  POLICJA OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI!!!

   

   

              Funkcjonariusze Komisariatu Policji PoznańWilda ostrzegają przed  osobami podającymi się za naszych krewnych, pracowników administracji, służby zdrowia, funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i innych służb. Pod pozorem niepowtarzalnej okazji lub nagłego nieszczęścia oszuści np. wypadku komunikacyjnego, zwracają się do nas o natychmiastową pomoc finansową.

   

  POLICJA APELUJE O ROZWAGĘ!!!

   

              W celu realnego zwalczania oszustw i wyłudzeń, przekazujemy modelowy sposób działania sprawcy przestępstwa na w/w metody. Najpierw otrzymujemy telefon od kobiety, która podaje się za naszego krewnego. Po chwili otrzymujemy kolejny telefon od mężczyzny podającego się za agenta CBŚ, który informuje nas, że dzwoniąca wcześniej kobieta to oszustka i chce nas okraść, a jedynym sposobem ochrony naszych oszczędności np. zdeponowanych w banku jest ich przekazanie do policyjnego depozytu. Wypłacone pieniądze z banku przekazujemy agentowi CBŚ i w tym momencie zostajemy oszukani. Bardzo istotnym jest, że w podobnych sytuacjach oszuści nie pozwalają przerwać rozmowy telefonicznej i prowadzą również podczas wizyt w placówkach bankowych.

              W trosce o Państwa bezpieczeństwo, poniżej przygotowaliśmy kilka porad prewencyjnych, które uchronią nas przed oszustami.

   

  PAMIĘTAJ!!!

   

  1.      FUNKCJONARIUSZE POLICJI NIGDY NIE PRZYJMUJĄ PIENIĘDZY ANI ŻADNYCH INNYCH KOSZTOWNOŚCI !!!

  2.      Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz.

  3.      Nigdy nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół potrzebujących pieniędzy. Wszystkie telefoniczne prośby, w tym z zagranicy
  o pomoc, grożą utratą pieniędzy.

  4.      Zawsze potwierdzaj „prośbę o pomoc”, kontaktując się osobiście: wykonaj telefon lub skontaktuj się bezpośrednio.

  5.      Zawsze proś o legitymację służbową, osób podających się za funkcjonariuszy służb, pracowników administracji itp.

  6.      Gdy ktoś dzwoni w sprawie przekazania pieniędzy funkcjonariuszom policji lub innym służbom to fakt zaistnienia przestępstwa, koniecznie jak najszybciej przekaż POLICJI ( tel. nr 997 lub 112).

 • Parafialny Zespół CARITAS dyżuruje w kościele (wejście od ul. Krzywickiego) w czwartki od godz. 17.00 do 18.00.
polski  english  deutsch  française Dodaj stronę do ulubionych! 
filipini Gazeta parafialna - 'Rodzina Parafialna'
 

Copyright 2003-2011 © Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri i parafia pw. NMP Matki Kościoła - Poznań-Świerczewo
statystyka Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Kalendarz
Czytania
Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri - Poznań
Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri - Poznań - Świerczewo